Witaj!

BLOG

Sesja świąteczna w domu | Christmas photos at home

W tym roku postanowiłam nie organizować mini sesji świątecznych.

Po kilku takich maratonach stwierdziłam, że to nie jest moja bajka. Nie lubię tego pośpiechu i efektu „kopiuj – wklej” na zdjęciach.
Chciałabym, żebyście naprawdę poczuli świąteczną atmosferę. W Twoim domu, tam gdzie jest Tobie i Twoim dzieciom dobrze.
Przyjdę do Was na godzinę albo dwie albo i na cały dzień. I będziemy mieć do dyspozycji ogrom czasu i morze cierpliwości. I ubranka na zmianę, gdyby te się niechcący pobrudziły 😉

Tematów do sfotografowania jest mnóstwo! Możemy się umówić na sesję piernikową, tworzenie ozdób choinkowych, pisanie listów do Św. Mikołaja, na wybieranie i ubieranie choinki…
Możecie się przebrać w świąteczne piżamy i spędzić leniwe przedpołudnie w łóżku. Albo założyć najbardziej obciachowe swetry świąteczne na świecie i podejść do tego z przymrużeniem oka.

Z Anią i jej rodziną umówiłyśmy się na pieczenie i dekorowanie pierników. Hania i Julka dzielnie się spisywały. Znają mnie i mój aparat już 7 lat, więc nie czuły się skrępowane ani trochę.

Nawet George, maż Ani, z każdą sesją coraz lepiej znosi mój aparat skierowany w swoją stronę. Może dlatego, że nigdy nie każę mu pozować?… (za wyjątkiem paru zdjęć rodzinnych na koniec/początek sesji, takich na kartkę świąteczną)

Jedna partia pierniczków niestety nam się spaliła, ale na szczęście mieliśmy więcej w zapasie.

domowa_sesja_swiateczna_zdjecia_rodzinne_009

Zakasaliśmy zatem rękawy i zabraliśmy się do roboty.

Dekorowanie pierniczków jest świetnym pomysłem na domową sesję świąteczną.

Jest dużo zabawy i śmiechu, są emocje, jest kolorowo… Łatwo zapomnieć o obecności aparatu, a wtedy powstają naturalne i pełne emocji zdjęcia. Zresztą nie musicie mi wierzyć na słowo – obejrzyjcie i przekonajcie się sami!

201711_ZERV_031_WEB-1domowa_sesja_swiateczna_zdjecia_rodzinne_001domowa_sesja_swiateczna_zdjecia_rodzinne_002domowa_sesja_swiateczna_zdjecia_rodzinne_015domowa_sesja_swiateczna_zdjecia_rodzinne_005domowa_sesja_swiateczna_zdjecia_rodzinne_008domowa_sesja_swiateczna_zdjecia_rodzinne_006domowa_sesja_swiateczna_zdjecia_rodzinne_010Po dekorowaniu przyszedł czas na świąteczne prezenty. Julka dostała fantastyczne książki…domowa_sesja_swiateczna_zdjecia_rodzinne_011domowa_sesja_swiateczna_zdjecia_rodzinne_013…a Hania z kolei otrzymała grę goki (pamiętacie Mastermind?) i próbowała razem z tatą rozgryźć jej zasady. Początki były trudne ;)domowa_sesja_swiateczna_zdjecia_rodzinne_012Na koniec zrobiliśmy nasze tradycyjne rodzinne zdjęcia na kartkę świąteczną.

Wy też wysyłacie kartki pocztowe z Waszym zdjęciem do rodziny i przyjaciół? Żaden SMS ani mail nie może zastąpić takiej tradycyjnej karteczki!domowa_sesja_swiateczna_zdjecia_rodzinne_016

0 comments
Add a comment...

Your email is never published or shared. Required fields are marked *