Informacje

DOBRZE WIEDZIEĆ

Jakie są moje zdjęcia?

Naturalne, radosne i kolorowe. Są piękne, ale niekoniecznie “słodkie”.

 

Nie znajdziesz u mnie noworodków w kolorowym wiaderku czy dziecka przebranego za biedronkę. Mogą podobać się rodzicom teraz, ale czy będą podobać się im i dziecku za dziesięć, dwadzieścia, trzydzieści lat…?

 

Preferuję fotografować w domu klienta lub na świeżym powietrzu niż w studio, bo dzieci czują się wtedy swobodnie. Staram się nawiązać z dziećmi, które fotografuję, nić porozumienia. Dzieci wtedy mniej się stresują aparatem i pozostają sobą. A czy nie o to właśnie chodzi? Żeby uchwycić te malutkie szczegóły, które sprawiają, że dziecko jest indywidualnością, pokazać na zdjęciach ich charakter, usposobienie i przyzwyczajenia.

 

Chcę pokazać Waszą rodzinę taką jaka jest, może nie idealną, ale na pewno unikalną i jedyną w swoim rodzaju, a nie fotografować sztuczne uśmiechy na równie sztucznych tłach.

 

Jeśli szukacie takich właśnie niestandardowych i oryginalnych zdjęć rodzinnych, to jesteście w dobrym miejscu!

rodzice i trzy dziewczynki przytulają się i śmieją siedząc na łóżku
mama z synkiem na plecach w chuście rozmawia z córeczką, która zamotała w chustę swoją przytulankę

Jak się dobrze przygotować do sesji?

Unikam ubierania klientów w pasujące stroje. Cała rodzina w dżinsach i białych t-shirtach? To już było...

 

Oczywiście ubrania w podobnym stylu (elegancki vs. casual) i podobnej kolorystyce będą dobrze wyglądać, ale chciałabym przede wszystkim żebyś to TY wyglądał(a) najlepiej. Ubierz to, w czym się dobrze czujesz, jest Ci wygodnie i do twarzy.

To samo dotyczy dzieci – musi im być przede wszystkim wygodnie. Nie ubieraj ich w najlepsze, wyjściowe stroje. Dzieci nie powinny myśleć o ubraniu, o tym, że coś je drapie czy uwiera – mają się skupić na dobrej zabawie.

 

Pamiętaj, że zależy nam przecież na autentycznych zdjęciach.

Nawet jeżeli na koniec sesji bluzka będzie poplamiona, a spodnie dziurawe, to uwiecznienie beztroskiego śmiechu i Waszych wzajemnych relacji jest tego warte! Czyż nie?…

Jeśli chcesz przeczytać artykuł z poradami, jak się ubrać na swoją sesję zdjęciową - możesz to zrobić pod tym linkiem !

Przebieg sesji rodzinnej

Gdzie lubię pracować?

Moje ulubione miejsca to dom klienta (zwłaszcza w przypadku sesji noworodkowej) lub plener. Park, las, plaża. Wszędzie tam gdzie dzieci mogą się wyszaleć i nie muszą niczego udawać.

 

Jak zazwyczaj przebiega sesja?

Na początku staram się pozyskać zaufanie najmłodszych uczestników. Dobry kontakt jest kluczowy, żeby stworzyć szczere portrety.

Oferuję dwa rodzaje sesji rodzinnych – lifestyle (reżyserowaną przeze mnie) oraz reportażową (gdzie tylko dokumentuję to, co się dzieje).

 

Sesję zaczynami zazwyczaj od rodzinnych ujęć grupowych, tak żebyście mieli co włożyć do ramki czy sprezentować babci i dziadkowi.

 

Jeżeli wybierzecie sesję lifestyle / klasyczną, będę Wam podpowiadać jak się ustawić, co robić. Jednym słowem będę scenarzystą i reżyserem naszego spotkania. Możemy użyć rekwizytów, żeby sesja była ciekawsza dla dzieci. Bańki mydlane, balony, malowanie farbami, łaskotki i co tylko nam przyjdzie do głowy, żeby rozluźnić dzieci i uwolnić autentyczne emocje.

 

Natomiast jeżeli zdecydujecie się na sesję "Dzień z życia ", po krótkiej części pozowanej przechodzimy do dokumentowania Waszej zwykłej niezwykłej codzienności. Nie musicie niczego udawać, nie musicie martwić się o to, czy dzieje się coś wystarczająco ciekawego. Z dziećmi nie ma nudy, a je będę gotowa z moim aparatem, aby to uwiecznić!

mama i tata leżą na plecach na trawie, a ich kilkuletni synek leży na nich w poprzek

Zamawianie zdjęć

Około dwóch tygodni po sesji otrzymacie ode mnie zdjęcia po artystycznej edycji w formie pokazu slajdów, którym możecie się podzielić z rodziną i przyjaciółmi.

Fotografie do pokazu slajdów wybieram sama, kierując się swoim doświadczeniem oraz zmysłem estetyki.


Natomiast zdjęcia zawarte w Waszym pakiecie wybieracie samodzielnie z galerii online.

Jeśli liczba zdjęć zawarta w pakiecie jest dla Was niewystarczająca, możecie w łatwy sposób wybrać i dokupić dodatkowe ujęcia (komplet plik cyfrowy i odbitka), pojedynczo bądź w korzystnych pakietach.

 

Fotografie przekazuję w formie plików cyfrowych do pobrania z serwera oraz jako odbitki w formacie 15 x 23 cm w kartoniku na zdjęcia lub w profesjonalnym fotoalbumie, w zależności od wybranej kolekcji.

Produkty

Oferuję wyłącznie najwyższej jakości produkty, dzięki czemu nie musicie się obawiać, że z upływem czasu coś się z nimi stanie.

To dziedzictwo, które zostawicie swoim dzieciom.

 

Ważne jest dla mnie oddawanie Wam drukowanych zdjęć, bo niosą ze sobą zupełnie inną energię niż same pliki cyfrowe.

Poza tym mam wtedy kontrolę nad procesem ich produkcji i jakością. Odbitki drukowane przez Was samodzielnie w laboratoriach sieciowych często są niestety kiepskiej jakości, a ja chcę, aby Wasze zdjęcia miały godną oprawę!

 

Zapraszam do zapoznania się z ofertą dostępnych produktów.

Oferta

Wszystkie sesje rodzinne zawierają:

  • Pokaz slajdów z podkładem muzycznym
  • Wydrukowane zdjęcia - w formie odbitek lub profesjonalnych fotoalbumów
  • Pliki po artystycznej edycji w wysokiej rozdzielczości
Pakiet sesji podstawowej (lifestyle) obejmuje 20 fotografii i kosztuje 850 PLN.

Więcej szczegółowych informacji oraz możliwość zarezerwowania terminu pod poniższym linkiem:

rodzinne popołudnie na łące

A może chcesz podarować komuś sesję zdjęciową w prezencie?

Czy można ofiarować komuś coś cenniejszego, niż piękne wspomnienia?...
Jak to działa?
  1. Na początek wybierasz co chcesz podarować - konkretną sesję opłaconą w całości czy określoną kwotę do wykorzystania na moje usługi (minimalna kwota zakupu to 550 PLN)
  2. Następnie decydujesz, czy wolisz przekazać Voucher cyfrowy - do samodzielnego wydruku, czy za niewielką opłatą gotowy Voucher drukowany.
  3. Osoba obdarowana otrzymuje Voucher z unikalnym kodem, przypisanym tylko do niej.
  4. Voucher jest ważny pół roku (ale ten warunek dodałam bardziej po to, aby zmotywować obdarowanego do rezerwacji sesji; robiłam już sesje dla osób, które zgłaszały się do mnie nawet po dwóch latach).
  5. Aby umówić się na sesję, osoba obdarowana może w łatwy sposób zarezerwować swoją datę na mojej stronie internetowej oraz wykorzystać kwotę z Vouchera poprzez wpisanie swojego kodu.

 

Proste, prawda?

Masz jeszcze pytania?…

... chętnie na nie odpowiem!

Trochę konkretów

Dane firmy:

 

Sylwia Szuder

NIP 781-165-35-44

REGON 141573695

Numer konta bankowego:
63 1140 2004 0000 3702 5563 3947

Obejrzyj wybrane fotografie

Informacje

201603_StoPociech_003

Jakie są moje zdjęcia?

Naturalne, jak najmniej pozowane, radosne i kolorowe.

Są piękne, ale niekoniecznie „ładniusie”. Nie znajdziesz u mnie noworodków w kolorowym wiaderku czy dziecka przebranego za biedronkę. Mogą podobać się rodzicom teraz, ale czy będą podobać się im i dziecku za dziesięć, dwadzieścia, trzydzieści lat…?

Zdecydowanie preferuję fotografować w domu klienta lub na świeżym powietrzu niż w studio. Staram się nawiązać z dziećmi, które fotografuję, nić porozumienia. Dzieci wtedy mniej się stresują aparatem i pozostają sobą. A czy nie o to właśnie chodzi? Żeby uchwycić te malutkie szczegóły, które sprawiają, że dziecko jest indywidualnością, pokazać na zdjęciach ich charakter, usposobienie i przyzwyczajenia.

Chcę pokazać Waszą rodzinę taką jaka jest, może nie idealną, ale na pewno unikalną i jedyną w swoim rodzaju, a nie fotografować sztuczne uśmiechy na równie sztucznych tłach.

Jeśli szukacie takich właśnie niestandardowych i oryginalnych zdjęć rodzinnych, to jesteście w dobrym miejscu!

What is my photography style?

Natural, happy, colorfull, and as little formal as possible.

They are beautiful, but not neccesarily „pretty” I won’t put your newborn into a pot or dress your kids as a ladybird. The parent may like them now, but will they be as loved in ten, twenty, thirty years from now?

I definitely prefer to shoot at the client’s house or on-location, not in the studio. I try to bond with little models that I photograph to show their individuality, uniqness and character.

I want to show your family the way it is – maybe not perfect but one of a kind. I don’t want to take photographs of fake smiles on equally fake studio backgrounds.

If you are looking for unique, modern and creative family photographs – than you came to the right place!

PRZYGOTOWANIA | PREPARATIONS

Jestem fotografem, który unika ubierania klientów w pasujące stroje.

Oczywiście ubrania w podobnym stylu (elegancki vs. casual) i podobnej kolorystyce będą dobrze wyglądać, ale chciałabym przede wszystkim żebyś to TY wyglądał(a) najlepiej. Ubierz to, w czym się dobrze czujesz, jest Ci wygodnie, w twarzowym kolorze.

To samo dotyczy dzieci – musi im być przede wszystkim wygodnie. Nie ubieraj ich w najlepsze, wyjściowe ubrania. Nie mogą myśleć o ubraniu, o tym że coś je drapie czy uwiera – mają się skupić na dobrej zabawie.

Pamiętaj, że zależy nam przecież na autentycznych zdjęciach.

Nawet jeżeli na koniec sesji bluzka będzie poplamiona, a spodnie dziurawe, to uwiecznienie beztroskiego śmiechu i Waszych wzajemnych relacji jest tego warte! Czyż nie?…

I’m a photographer who doensn’t like for my clients to go all matchy-matchy.

Yes, clothing in similar style (elegant vs. casual) and similar tone will look good when put together, but my main goal is for YOU to look your best. Put on clothes that make you look good and feel comfortable.

The same goes for kids – they need to feel comfortable most of all. Don’t make tchem wear their best, formal clothes. They shouldn’t think about clothes, if it itches or is uncomfortable. They need to focus on having fun.

Remember that what we want are the authentic pictures.

Even if at the end of the session some clothes will be stained or full of wholes – documenting the carefree laughs and your releations are so worth it! Don’t you think?…

SESJA | SESSION

Gdzie lubię pracować?

Moje ulubione miejsca to dom klienta (zwłaszcza w przypadku sesji noworodkowej) lub plener. Park, las, plaża. Wszędzie tam gdzie dzieci mogą się wyszaleć i nie muszą niczego udawać.

Jak przebiega zazwyczaj sesja?

Na początku staram się pozyskać zaufanie najmłodszych uczestników. Dobry kontakt jest kluczowy, żeby stworzyć szczere potrety.

Przeprowadzam dwa rodzaje sesji – klasyczną (reżyserowaną przeze mnie) oraz reportażową (gdzie dokumentuję to co się dzieje)

Sesję zaczynami zazwyczaj od kilkunastu zdjęć grupowych, tak żebyście mieli co włożyć do ramki czy sprezentować babci i dziadkowi. Jeżeli wybierzecie sesję klasyczną, będę Wam podpowiadać jak się ustawić, co robić. Jednym słowem będę scenarzystą i reżyserem naszego spotkania.

Natomiast – jeżeli zdecydujecie się na sesję reportażową – po części formalnej zaczyna się prawdziwa zabawa! Bańki mydlane, balony, malowanie farbami, łaskotki i co tylko nam przyjdzie do głowy, żeby rozluźnić dzieci i uwolnić autentyczne emocje.

W rezultacie powstają zarówno formalne, pozowane zdjęcia, jak i spontaniczne, reportażowe.

Z pewnością oba rodzaje będą wspaniałą pamiątką…

Where do I like to work?

My favorite place is client’s home (especially for newborn session) or on-location – park, forrest, beach. Every place where kids can be themself and not worry about posing.

How does the session look like?

In the beginning, I try to gain trust of the youngest. That’s the key to create sincere and authentic portraits.

In general, I offer two kind of sessions – classical (lead by me) and lifestyle (where I document what’s going on).

They both include some formal, group photos, but in the documentary session there are way less of it.

Not matter what session you’ll choose, I’m sure the photographs created will be a wonderfull keepsake…

PAKIETY

Po sesji otrzymacie ode mnie zdjęcia po artystycznej edycji w formie pokazu slajdów, którym możecie się podzielić z rodziną i przyjaciółmi. Fotografie przekazuję także w formie plików cyfrowych (w wysokiej i niskiej rozdzielczości) oraz jako odbitki w formacie 15 x 23 cm w eleganckim pudełku na zdjęcia.

Wszystkie pakiety zawierają komplet wszystkich udanych zdjęć z sesji w niskiej rozdzielczości po podstawowej korekcie (ekspozycja, balans bieli). Są to zdjęcia do rodzinnych celów archiwalnych, raczej nie zrobicie z nich dużego wydruku, ale na odbitkę 10×15 cm wystarczy.

Wypracowałam taki system przez kilka lat mojej działalności. Jest to sposób, w jaki chciałabym być traktowana gdybym to ja zamówiła sesję rodzinną. Są zdjęcia, które nie mają wielkich walorów artystycznych, ale dokumentują wzajemne relacje i emocje, więc wiem że moi klienci chcieliby je zachować na pamiątkę.

Uprościłam mój cennik i nie proponuję już dokupywania pojedynczych zdjęć – płacicie za sesję i nie czekają Was żadne niespodzianki. Przyspiesza to też proces wyboru zdjęć, bo klienci mogą nie czuć się na siłach, żeby wybrać te najlepsze zdjęcia.
Fotografie do autorskiej edycji zdjęć wybieram sama, kierując się swoim doświadczeniem oraz zmysłem estetyki.
Natomiast jeśli zdjęcia po artystycznej edycji zawarte w pakiecie są dla Was niewystarczające, wówczas możecie wybrać dodatkowe ujęcia, które mam wyretuszować i je dokupić.