Witaj!

BLOG

Recencja fotoksiążki SAAL Digital i kupon rabatowy

Często jestem pytana przez moich przyjaciół lub klientów, gdzie warto zamówić fotoksiążkę ze swoimi zdjęciami z wakacji albo ze zdjęciami z naszej sesji.

Do tej pory nie mogłam z czystym sumieniem polecić żadnej firmy konsumenckiej, ponieważ jakoś druku nie była zadowalająca.  Gdy słyszałam hasło „fotoksiążka” myślałam o kiepskiej jakości książkach z kiosków fotograficznych, gdzie wydruk cyfrowy na kiepskiej jakości papierze masakrował zdjęcia.

O ile do własnych zdjęć z wakacji mogłam przeboleć takie rozwiązanie, to nigdy nie oferowałam takiego produktu moim klientom, ani nie polecałam aby na własną rękę je zamawiali. Co prawda na rynku jest kilka firm, która oferuje produkty wysokiej jakości, ale kierują swoją ofertę do profesjonalnych fotografów, więc nie można tam zamówić swojego projektu prosto z ulicy.

Zamawianie profesjonalnego albumu za moim pośrednictwem nie zawsze jest możliwe, a chciałabym, żeby wszyscy mieli możliwość posiadania pięknie oprawionych czy wydrukowanych fotografii..

Aż tu nagle, tuż po moich nadmorskich wakacjach, w oko wpadła mi promocja firmy Saal Digital. Mogłam zamówić fotoksiążkę niemal „za darmo” w zamian za szczerą recenzję. Stwierdziłam, że przetestuję ich produkt, bo nie mam przecież nic do stracenia…

 

Zdecydowałam się na fotoksiążkę w formacie poziomym, 20 x 30 cm (dokładnie 19 x 28 cm), w twardej oprawie.

 

Projekt do niej przygotowałam w aplikacji SAAL Digital, co poszło bardzo szybko i sprawnie.

Zazwyczaj jestem zwolennikiem minimalistycznych układów, gdzie zdjęcia są prezentowany na czystym białym tle, ale ponieważ to wakacyjna książka, gdzie głównymi bohaterami są moje dzieci, wybrałam kilka stron w podwodnym klimacie – z rybkami, wodorostami…SAAL_Digital_2_WEB

Do aplikacji importujemy zdjęcia, z których będziemy przygotowywać projekt. Dla każdej rozkładówki wybieramy, jakie zdjęcia chcemy na niej umieścić, a potem wybieramy z proponowanych przez program układów. Czerwona linia wskazuje tzw. „spad” – czyli część karty, która może zostać obcięta w drukarni, dlatego lepiej nie umieszczać za nią żadnych ważnych części naszego zdjęcia.
SAAL_Digital_WEB

Po szybkim projekcie równie szybko przyszła do mnie informacja, że moje zamówienie jest gotowe, a już po kilku dniach trzymałam w rękach moją wyczekaną fotoksiążkę.

_MG_2167_WEB

Pierwsze wrażenie po otworzeniu paczki – wow! Jakość druku zrobiła na mnie ogromne wrażenie, zwłaszcza że wcześniej miałam do czynienia tylko z książkami w druku cyfrowym.

Strony wewnętrzne są naświetlane na prawdziwym papierze fotograficznym, dzięki czemu jakość wydrukowanych fotografii jest dużo wyższa. Kolory są oddane wiernie, a czerń jest czarna – tak jak powinno być.
_MG_2168_WEB

Wybrałam trochę droższy papier błyszczący (Fujifilm Crystal Archive Album Glossy o gramaturze 368 g/m²), który jest idealny dla motywów kolorowych. Zapewnia żywe kolory i fascynującą głębię. Zdjęcia aż kipią barwami i nasyceniem. Papier jest błyszczący, więc trudno oddać na zdjęciach ich intensywność, ale wierzcie mi – na żywo wygląda cudownie!
_MG_2172_WEB

Jestem pewna, że papier jedwabny – Lustre – również zapewni wysoką jakość druku.

_MG_2178_WEB

Jedyne co mnie zdziwiło, to że pierwsza rozkładówka jest naklejana od razu na okładkę, przez co jest delikatnie nierówna – co zresztą widać na zdjęciu poniżej. Jestem przyzwyczajona do pustej pierwszej rozbiegówki, więc trochę mnie to zaskoczyło, ale w sumie jest to takie czepianie się szczegółów, żeby być w pełni obiektywnym.

_MG_2170_WEB

Książka rozkłada się idealnie na płasko, dzięki czemu nawet zdjęcia przebiegające przez środek nadal dobrze się prezentują.
Przy takim rozwiązaniu bardzo lubię prezentować jedno zdjęcie na dwóch stronach w formie panoramy. Zdjęcia krajobrazów w takim formacie wyglądają imponująco.

_MG_2187_WEB_MG_2179_WEB

 

Mój syn, podobnie jak ja, zakochał się w tej książce i nosił ją ze sobą do przedszkola codziennie. Taka intensywna eksploatacja niestety odbiła się na książce i jej rogi trochę się zagięły.

_MG_2169_WEB

PLUSY

 • dostępna dla każdego, nie trzeba mieć działalności fotograficznej
 • łatwość przygotowania projektu
 • nie trzeba konwertować plików do profilu ICC papieru, co z pewnością przyda się amatorom
 • dla zawodowców z kolei istnieje możliwość wykorzystania profili ICC do jeszcze bardziej wiernie odwzorowanych barw
 • ekspresowe przygotowanie zamówienia
 • bardzo wysoka jakość druku, piękne odwzorowanie kolorów i czerni
 • biały papier, bez zafarbów i przebarwień
 • rozkładana idealnie na płasko
 • zajmuje mniej miejsca niż fotoalbumy, gdzie odbitka naklejana jest na sztywną przekładkę

MINUSY

 • wysyłka spoza granic Polski, więc musimy poczekać parę dni (ale z kolei kompensuje nam to bardzo szybki czas wykonania zamówienia, więc łączny czas jest w porządku)
 • pierwsza rozkładówka jest naklejana na okładkę
 • rogi książki załamały się

 

Podsumowując – książka jest wspaniała i gorąco polecam ją wszystkim miłośnikom fotografii. Czy to zawodowcom, ze względu na wysoką jakość druku, czy też amatorom, ze względu na łatwość zamówienia.

Ja na pewno będę jeszcze korzystać z oferty na fotoksiążki firmy Saal Digital.

 

A ponieważ najlepsze zostawia się na koniec – specjalnie dla moich czytelników KUPON RABATOWY na pierwsze zamówienie o wartości 75 PLN!

 

_MG_2205_WEB

1 comment
Add a comment...

Your email is never published or shared. Required fields are marked *

 • AnKa12 lipca 2017 - 18:06

  Cudnie to wyszło! Kiedy ma się tak wiele świetnych zdjęć , trudno się zdecydować na jedynie kilka sztuk.