Witaj!

BLOG

Wakacje w Łebie | Holiday in Łeba

Sezon wakacyjny w pełni.
Morze, góry, jeziora – wszędzie czeka nas wspaniała przygoda!

Prawie miesiąc temu wybrałam się z dziećmi nad polskie morze, do Łeby.
Piasek i morze to dwie rzeczy, które sprawiają, że ja i moje dzieci jesteśmy bardzo szczęśliwi.
Tak też było i tym razem.

Mimo, że pogoda nas nie rozpieszczała, bo zdarzyło się parę dni pochmurnych a nawet deszczowych, to wcale a wcale się nie nudziliśmy. Łeba oferuje tyle atrakcji, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, że nawet jeśli pogoda jest raczej barowa niż plażowa, to wcale w barze nie trzeba przesiadywać 😉

Jeśli szukacie pomysłów czy wskazówek na atrakcje w Łebie i okolicy, to chętnie się z Wami podzielę co się sprawdziło w naszym przypadku. (kliknij na nazwy aby przejść na strony wymienionych atrakcji)

Sea Park Łeba
Pokazy fok, wielkie figury morskich zwierząt, ogromny statek piracki, na który można wejść, interaktywny pokaz filmowy o wielorybie Błękitku, plac zabaw.
Są też restauracje i kawiarnie, więc można spokojnie spędzić tam pół dnia a może więcej…

Park Dinozaurów Łeba
Byliśmy już w parku dinozaurów w Ustroniu w górach, ale mój pięciolatek jest wielkim pasjonatem prehistorycznych gadów, więc nie było innej opcji i park w Łebie też musieliśmy odwiedzić.
Mając w pamięci tamten park, gdy przy kasie zobaczyłam cenę biletu wstępu, trochę mnie zatkało (40 PLN bilet normalny, 30 PLN ulgowy) – ale co było robić. Powiedziałam A, trzeba było powiedzieć B.
Teraz uważam jednak, że były to dobrze wydane pieniądze. W parku można spędzić cały dzień. Poza dużą liczbą dinozaurów, jest też piracki teatrzyk, zakończony poszukiwaniem złotych dukatów, wioska indiańska, gdzie w kopalni złota można poszukać w cennego kruszcu, mini zoo, i ogromniasty plac zabaw, z dmuchańcami, trampolinami i szkieletem Tyranozaura Rexa do odkopania.
Podsumowując – bardzo polecam, to chyba najlepsza atrakcja w okolicy!

Illuzeum
Wielką niespodzianką in plus była wystawa interaktywna Illuzeum.
Trafiliśmy tam trochę przez przypadek, spacerowaliśmy po deptaku i akurat zepsuła się pogoda.
Jest to niewielkie pomieszczenie, ale „napakowane” różnymi optycznymi iluzjami, można samodzielnie przeprowadzać eksperymenty i badać zjawiska, np. rozszczepienia światła.

Labirynt Park Łeba
Zawsze chciałam spróbować się w takim dużym labiryncie. Fajna zabawa dla dużych i małych!

Słowiński Park Narodowy
Nie mogło tu oczywiście zabraknąć największej naturalnej atrakcji w całej okolicy – Słowińskiego Parku Narodowego!
Jeśli wybieracie się z małymi dziećmi, do wydm najlepiej dojechać meleksami. Zabieranie wózka nie ma sensu, bo nie da się z nim poruszać po wydmach. Znacznie lepiej sprawdzi się chusta lub nosidełko.
Koniecznie trzeba odwiedzić „polską Saharę”, gdzie dzieci mogą biegać, skakać i rysować po piasku.

Mam nadzieję, że te wskazówki będą dla Was pomocne.
A jakie Wy macie ulubione rozrywki nad morzem – poza kąpielą w morzu i budowaniem konstrukcji z piasku nad brzegiem morza?…

Poniżej kilka moich ulubionych zdjęć z wakacji, zrobionych oczywiście podręczmnym aparatem kompaktowym (tylko taki zabieram na wakacje 🙂 )

0 comments
Add a comment...

Your email is never published or shared. Required fields are marked *